SE*MEZZOLUCE`S

 

Hej och välkommen till min hemsida. Här kommer jag att presentera mina katter och deras utställnings resultat, mina planer i katteriet och kattungar. Balineser är en underbar ras, men alldeles för få av i Scandinavien tycker jag.

[Welcome to my webpage, here I will present my plans, kittens and show results. Below you will find links to my blogg with pictures.]

Min blogg/my blog  www.mezzoluces.blogspot.com (bloggen senast uppdaterad 25/6 2016)

 

 

 

 

Mina katter jag har hemma/Cats I have at home:

 SE*Torparkattens Salmiak OLH n

alias:Svea

SE*Torparkattens Golden Jona SIA d

alias: Bosse Bus

SE*Torparkattens Catalina BAL b (neutered female) Born: 1/11-2010 Breeder: Anna-Lena Holmberg-Örtengren, Hallstavik

Mor: S*Rufus Friday BAL c Far: S*Spotless Carl-Bertil OL

 

Allas stamtavlor går att se på www.pawpeds.se och www.sverak.se 

 
Denna hemsida är byggd med N.nu - prova gratis du med.
[ X ]

Ägaren av denna hemsidan har inte loggat in på över 6 månader.

Är detta din hemsida? Logga in här för att ta bort denna rutan.

Eller starta din egen hemsida med N.nu: